::: Skive Bymesterskab :: Efterår 2002 :::

En spiller har hvid i de runder, hvor modstanderens nummer står til højre i rubrikken.

MESTER rating 1 2 3 4 5
25/10 1/11 8/11 15/11 22/11 forv. point korr. plac.
1 Jacob Jacobsen, Holstebro 1824

6

½

2

0

3

0

4

0

5

½
1,35 1
2 Anders B Nielsen, Viborg 2125

5

½

1

1

6

1

3

½

4

1
3,65 4 7,5 2
3 Erling Høiberg, Holstebro 2061

4

½

5

1

1

1

2

½

6

1
3,20 4 8,0 1
4 Peter Graves, Viborg 1938

3

½

6

½

5

0

1

1

2

0
2,25 2
5 Kasper Kristensen, Viborg 2012

2

½

3

0

4

1

6

1

1

½
2,80 3
6 Arne Høgedal, Skive 1882

1

½

4

½

2

0

5

0

3

0
1,80 1

B 1 rating 1 2 3 4 5
25/10 1/11 8/11 15/11 22/11 forv. point plac.
1 Egon Frandsen, Skive 1725

6

½

2

0

3

½

4

½

5

½
2,20 2
2 Aksel Hansen, Holstebro 1790

5

1

1

1

6

1

3

½

4

1
2,75 1
3 Evan Thomsen, Skive 1771

4

0

5

½

1

½

2

½

6

1
2,60
4 Ivan Johnsen, Skive 1781

3

1

6

½

5

1

1

½

2

0
2,70 3 2
5 Leif Hamborg, Herning 1745

2

0

3

½

4

0

6

0

1

½
2,40 1
6 Jannik Hansen, Struer 1744

1

½

4

½

2

0

5

1

3

0
2,40 2

B 2 rating 1 2 3 4 5
25/10 1/11 8/11 15/11 22/11 forv. point plac.
1 Peder Villadsen, Skive 1671

6

½

2

0

3

1

4

0

5

0
2,30
2 Lars Agger, Skive 1714

5

1

1

1

6

1

3

½

4

0
2,70 2
3 Henrik Nyby, Skive 1708

4

0

5

½

1

0

2

½

6

0
2,60 1
4 Morten Nissen, Struer 1700

3

1

6

½

5

½

1

1

2

1
2,55 4 1
5 Jan Pedersen, Skive 1691

2

0

3

½

4

½

6

1

1

1
2,45 3
6 Torben Hansen, Sydthy 1687

1

½

4

½

2

0

5

0

3

1
2,45 2

B 3 rating 1 2 3 4 5
25/10 1/11 8/11 15/11 22/11 forv. point plac.
1 Henri Christensen, Skive 1615

6

0

2

-

3

-

4

-

5

-
2,60 0
2 Morten Christiansen, Viborg 1636

5

1

1

-

6

1

3

1

4

½
2,80 1-2
3 Emil Diderichsen, Skive 1540

4

0

5

0

1

-

2

0

6

1
2,00 1
4 Michael Glibstrup, Skive 1581

3

1

6

1

5

1

1

-

2

½
2,30 1-2
5 Egon Madsen, Nordthy 1583

2

0

3

1

4

0

6

½

1

-
2,40
6 Günther Karlsen, Skive 1636

1

1

4

0

2

0

5

½

3

0
2,80 (1½)
Nr. 1 Henri Christensen udgår fra og med 2. runde
B 4 rating 1 2 3 4 5
25/10 1/11 8/11 15/11 22/11 forv. point plac.
1 Johannes Vestergaard, Sydthy 1475

6

½

2

½

3

½

4

½

5

1
2,20 3 2
2 Jan G Sørensen, Herning 1527

5

½

1

½

6

0

3

½

4

0
2,60
3 Torben Høiberg, Års 1523

4

1

5

½

1

½

2

½

6

0
2,60
4 Erik Pilgaard, Struer 1519

3

0

6

0

5

½

1

½

2

1
2,55 2
5 Martin Sung Jensen, Struer 1509

2

½

3

½

4

½

6

0

1

0
2,50
6 Lars Schøning, Skive 1509

1

½

4

1

2

1

5

1

3

1
2,50 1

B 5 rating 1 2 3 4 5
25/10 1/11 8/11 15/11 22/11 forv. point plac.
1 Jesper Nielsen, Nordthy 1420

6

1

2

½

3

1

4

1

5

0
2,55 2
2 Uffe Kallenbach, Nordthy 2,80

5

0

1

½

6

0

3

1

4

1
2,80
3 Evald Sørensen, Skive 1407

4

1

5

1

1

0

2

0

6

1
2,45 3
4 Martin Bech, Morsø 1384

3

0

6

1

5

0

1

0

2

0
2,25 1
5 Martin Noe, Holstebro 1401

2

1

3

0

4

1

6

1

1

1
2,40 4 1
6 Jens Knattrup, Skive 1434

1

0

4

0

2

1

5

0

3

0
2,70 1

B 6 rating 1 2 3 4 5
25/10 1/11 8/11 15/11 22/11 forv. point plac.
1 Jens J Jensen, Skive 1354

6

½

2

0

3

0

4

0

5

0
2,90 ½
2 Lasse Munkholm, Struer 1290

5

½

1

1

6

1

3

1

4

1
2,40 1
3 Mikkel Christiansen, Viborg 1261

4

0

5

0

1

1

2

0

6

1
2,15 2
4 Amir Pizovic, Skive 1286

3

1

6

½

5

½

1

1

2

0
2,30 3
5 Kevin Leutenberger, Struer 1311

2

½

3

1

4

½

6

1

1

1
2,55 4 2
6 Steen Grønborg, Holstebro 1340

1

½

4

½

2

0

5

0

3

0
2,80 1

B 7 rating 1 2 3 4 5
25/10 1/11 8/11 15/11 22/11 forv. point plac.
1 Birgit Ditlevsen, Herning 1170

6

1

2

½

3

0

4

1

5

1
2,20 2
2 Eigil Vestergaard, Nordthy 1261

5

½

1

½

6

½

3

0

4

½
3,00 2
3 Thomas Astrup, Struer 1208

4

1

5

1

1

1

2

1

6

½
2,55 1
4 Søren Andersen, Skive 1200

3

0

6

½

5

0

1

0

2

½
2,50 1
5 Mathias Søndergaard, Struer 1200

2

½

3

0

4

1

6

0

1

0
2,50
6 Anders Glibstrup, Skive 1176

1

0

4

½

2

½

5

1

3

½
2,25

B 8 rating 1 2 3 4 5
25/10 1/11 8/11 15/11 22/11 point plac.
1 Jason B Petersen, Sydthy 1091

2

1

5

1

9

0

7

½

12

1
2-3
2 Jakob Glibstrup, Skive 1079

1

0

4

1

8

1

3

1

9

0
3
3 Henning Trans, Struer 1055

4

½

12

1

5

0

2

0

11

0
4 Bjarke Høj Olesen, Skive 1000

3

½

2

0

10

1

12

0

6

0
5 Thor Hammershøj, Skive 1007

6

1

1

0

3

1

9

½

7

1
2-3
6 Rasmus Frederiksen, Skive 1000

5

0

8

0

11

0

10

1

4

1
2
7 Kennet Madsen, Skive 1000

8

1

9

0

12

1

1

½

5

0
8 Lennart Munkholm, Struer 1100

7

0

6

1

2

0

11

0

10

0
1
9 Daniel Olesen, Struer 1162

10

1

7

1

1

1

5

½

2

1
1
10 Benny Kamstrup, Struer 1000

9

0

11

1

4

0

6

0

8

1
2
11 Flemming Kamstrup, Struer 1074

12

0

10

0

6

1

8

1

3

1
3
12 Philip Rohde, Skive 1027

11

1

3

0

7

0

4

1

1

0
2